Michal Slovák's Photo

Unverified Profile

 • Payment not verified
 • Phone not verified
 • Government ID not verified
 • Address not verified

Accepting Guests

 • Last login about 2 years ago

Join Couchsurfing to see Michal’s full profile. It’s free!

Overview

 • 0 references
 • Fluent in Slovak
 • 33, Male
 • Member since 2008
 • cestovanie, poznávanie princípov existencie...
 • 1 maturita
 • No hometown listed
 • Profile 50% complete

About Me

CURRENT MISSION

Azerbajdžan možno Albánsko, Irán

ABOUT ME

Moje meno je Michal Slovák. Odmalička som sa zaoberal najmä geografiou, pseudofilozofiou, litrárnou tvorbou, teraz opäť študujem. 1. maturitu som zvládol navýbornú, ale chcel by som ešte jednu, univerzálnejšiu. Prípadne sa ešte predsalen pokúsiť o vysokoškolské štúdium. Momentálne idem robiť 2. maturitu do hlavého mesta Slovenska - Bratislavy.

PHILOSOPHY

Vo svojej filozofii som obhájca mužského princípu Jang. A to nie dokonalosťou ale úctou. Život žijem pre svoj princíp, z ktorého pochádzam. Pre jeho postavenie vo vesmíre a pre definitívnu a večnú rovnováhu Jang - Jin som ochotný aj zomrieť.

Why I’m on Couchsurfing

HOW I PARTICIPATE IN COUCHSURFING

Zatiaľ nemám čas výraznejšie prispieť so svojími skúsenosťami. Mám teraz mnoho práce so štúdiom. Ale niekedy si na príspevky čas nájdem. Možno začnem tým o Moldavsku z minulého roku, ktorý bol inak aj v novinách ako cestopisný príspevok.

COUCHSURFING EXPERIENCE

-ešte žiadne

Interests

Psudofilozofia, aktívna literatúra, sila autosugescie, odmalička: geografia

Cestovanie, hra s jazykmi /v zmysle rečí/,šport - hlavne stolný tenis, kung fu, príroda, pasívne hudba, umenie všeobecne.

Music, Movies, and Books

Asi Vás sklamem, keď napíšem rýdzu skutočnosť svojho vzťahu k literatúre ako čitateľ. Najviac čítam encyklopédie a beletriu skutočne iba veľmi zriedka. Ale keď už predsa, tak mojím žánrom bude asi existencializmus: Jean Paul Sartre...
Tiež mám rád všeobecne ezoterickú literatúru
Filmy: hoci mám doma cca 560 videokaziet, v súčasnej dobe nepozerám takmer nijaké filmy, pretože takmer v každom z nich mi proste nevyhovuje ich obsah. Som silný odporca ženského násilia a doslova mi ubližuje, keď vidím, ako ženy páchajú fyzické násilie na mužoch a ešte sú za tieto zvrátenosti často povyšované. Pri tom je ďaleko prirodzenejšie, keď muži páchajú násilie na ženách, ale vo filmoch sú npriek tomu všetkému títo zatracovaní. Zatiaľ čo žena môže muža tírať za bars čo, hoci je to úplne zvrátené, muž nemôže ženu udrieť ani keď si zaslúži. Je to úbohé zvrátené a hnusné. Vyberám si špeciálne filmy z rôznych žánrov. Osobne dávam prednosť napríklad československej cinematografii v podobe komédie 1974 Jáchyme hoď ho do stroje.
Hudba: hudba je oblasť, ktorou som posadnutý. Počúvam množstvo interprétov z rôznych žánrov. Som schopný vytvoriť poradie prvej stovky hudobníkov z rôznych žánrov navzájom pomišaných. Napíšem aspoň prvých 10:1. Jean Michel Jarre, 2. Vangelis, 3. Pink Floyd, 4. Enygma, 5. Pet shop boys, 6. Enya, 7. Tears for fears, 8. ABBA, 9. Depeche mode, 10.Bronski beat
Všeobecne počúvam disco 80 té roky, new age, ezoterickú hudbu, psychodelickú hudbu, etnickú hudbu, disco resp. modern 30, 40, 50, 60, 70 roky, meditačnú hudbu, art rock, jemný rock i vážnu hudbu.
To čo síce znesiem ale nevyhľadávam: metal, tvrdý rock, ľudovú hudbu, kvalitný rep, country...
Hudba, ktorú mám problém vydržať počúvať: niektoré skladby disco po roku 2000, hip hop, nekvalitný rep s množstvom oplzlých slov/hudba, ktorá škodí, antiumenie hodné zatratenia/

One Amazing Thing I’ve Done

Bolo ich viac. Ťažko mi napadá vybrať nejakú z celej tej rady. Možno ak milé uctenie jedného moldavského vodiča, ktorý ma obdaroval dvoma jablkami len tak zo sympatie akoby na uvítanie v jeho krajine. Možno sa Vám to zdá maličkosť, ale Ja si všímam najmä srdečný prístup a nie pozlátko dnešnej modernej pompéznosti a náročnosti v mnohých zmysloch.

Teach, Learn, Share

- odpoveď na túto otázku, určite uznáte, je veľmi ťažke rozpísať pár slovami v kolonke. Myslím, že bude vhodnejšie, keď o tom napíšem vo svojích cestovateľských príspevkoch časom. Určite sa radi so mnou podelíte

Join Couchsurfing to see Michal’s full profile. It’s free!