I am a master student in ecology. I have done one of my internship in Nicaragua and the other one in Indonesia. I am very interest by conservation and sustainability, because without listening, understanding, trying to solve people problems , we cannot protect the environement. I am also trying to decrease my impact on the planet in doing zero waste. There is so much little things that we can do it our day life to protect our planet! :)
Интересуется: Экология
Интересуется: Саморазвитие
Свободно владеет: Английский
Изучает: Индонезийский
Почему я на Couchsurfing
Meet other wonderful people!!! Sharing is the best way to make someone happy!
Музыка, кино и книги
About time
Одно удивительное, что я сделал
Plant trees!!! :)